Vinil Baskı (Cephe Kaplama)


Vinil Baskı (Cephe Kaplama)

Gelişen imkânlar farklı avantajlar oluşturmakta ve kullanıldığı alanlarda daha profesyonel uygulamalar ortaya çıkarmaktadır. Reklamcılık sektörü de bu gelişmelerden payını almakta dijital reklam teknikleri ile görsel açıdan çok mükemmel malzemeler oluşturulmaktadır. Son yıllarda sağladıkları başarılı geri dönüşümlerle açık hava reklamları farklı alanlara yayılarak çok fazla kullanılmaya başlanmıştır. Vinil baskı kullanılan teknikler arasında en bilinir olan çeşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Dış mekânlarda komple geniş yüzeylerin kaplanmasında kullanılan bu teknik ışıklı ya da ışıksız olmak üzere iki başlık altında toplanmakta, kullanılacak mekâna uygun seçeneklerle başarılı reklam çalışmaları ortaya çıkarılabilmektedir.

 

Boyut olarak oldukça yüksek aralıklarda kullanılabilen baskılarda 5*50 metre en üst sınırı ifade eden ölçülerdir. Malzeme olarak branda olarakta bilinen hammadde kullanılmakta boyut ve gramaj arttıkça kalite değişkenlik gösterebilmektedir. Vinil baskı seçeneklerinde boyutlar çok büyük aralıklara çıkabildiği için resmin ilk halinde kullanılan tekniğin çok iyi ayarlanması gereklidir. Yapılan büyütme esnasında resmin orijinal hali bozulabilir, bulanıklar oluşabilir. Işıklı seçenekler tercih edilecekse de ışığı iyi geçiren ana malzemeler seçilmelidir. Florasan tabanlı tabelalarda kullanılan ışıklı vinil seçenekleri görsel olarak gösterişli ve kaliteli ürünler ortaya çıkarabilecektir. Kaliteli ve etkili sunumlar oluşturarak markanızı çok geniş kitlelere dijital baskı çeşitleri ile duyurabilir imkânı da elde etmiş olabileceksiniz.

 

Bina giydirmelerinde, afiş, billboard oluşumlarında vinil baskı ışıksız seçenekleri kullanılmakta hem maliyet olarak daha uygun seçenekler ortaya çıkmakta hem de kalite olarak istenilen amaca hizmet edebilmektedir. Birçok çeşidi bulunan bu baskı başlığı altında bazılarında delikli malzeme kullanılarak giydirme yapılan binadan dışarının görülmesi sağlanabilmekte bazılarında ise tüm olumsuz hava şartları karşısında daha dayanıklı malzeme kullanılarak araç kaplamalar için daha kaliteli ürünler ortaya çıkabilmektedir. Seçilecek baskı türü için kullanılacak alan, hava koşulları, kullanılacak dijital baskının büyütüldüğündeki durumu tek tek hesaplanmalı ve doğru seçimlerle çok geniş kitleler üzerinde istenilen etki oluşturulabilinmektedir. Dijital reklam alanında kullanılan bu seçenekler kalitesi ölçüsünde bir kere uygulandığında uzun yıllar aynı verimi sağlayacak reklam araçlarına dönüşecektir. Kendi kendi amorti etmesinin ardından kâr odaklı verim sağlamaya da bulunduğu mekânda hep devam edecektir.

Fotoğraflar
  • Vinil Baskı Cephe Kaplama
  • Vinil Baskı Cephe Kaplama
  • Vinil Baskı Cephe Kaplama
  • Vinil Baskı Cephe Kaplama
  • Vinil Baskı Cephe Kaplama
© 2014 dijitalreklam.com.tr. Bütün Hakları Saklıdır.